Korkowo

Artykuły » Korkowo

 

 

Korek na skrzyżowaniu Grabiszyńskiej i Klecińskiej.

 

       Wszyscy, którzy jadą ulicą Klecińską w stronę Powstańców Śląskich dobrze znają przyczynę gigantycznego korka, który tworzy się o pewnych porach aż do Szkockiej. Aż dziw bierze, że na skrzyżowaniu koło FAT-u nie ma 10 wypadków na godzinę. To dzięki ostrożności kierowców. Fatalny układ skrzyżowania i źle zaplanowane pasy włączenia do ruchu z prawej strony i skrętu w lewo owocują chmurą smogu wpadającego do mieszkań w pobliskich domach. Tak, tak...nie tylko FAT tam stoi. Tam również mieszkają ludzie. I jest to Grabiszyn- nasze osiedle. 

       Czy dałoby radę coś zrobić z tym tragicznym skrzyżowaniem? Inaczej poukładać pasy ruchu? Tak, by nie było tylu miejsc kolizyjnych i by była lepsza przepustowość w tym, jakże szerokim, „gardle”.

       Jedno jest pewne- obecne rozwiązanie jest fatalne. Źle zaplanowane skrzyżowanie, bez myśli o skutkach takiego układu pasów. Nasz magistrat niestety nie planuje nic z tym zrobić. Wystarczy, że zatwierdził takie skrzyżowanie. Musimy sprawę wziąc we własne ręce. Jak będzie nas wielu, będzie szansa na poprawę losu kierowców i mieszkańców.