Co zrobiła dla nas dotychczas Rada Osiedla?

Artykuły » Co zrobiła dla nas dotychczas Rada Osiedla?

 

 

CO ZROBIŁA DLA NAS DOTYCHCZASOWA RADA OSIEDLA?

 

Rada osiedla to nie tylko grupa (RO GG liczy 15 członków) wybranych osób. To także miejsce, gdzie owo grono rezyduje. Pomieszczenia, które można, trzeba, należy zaktywizować. Teraz są martwe, po prostu są, istnieją, ale jak są wykorzystywane?

Kto z nich korzysta? - Dobre pytanie. Znacie odpowiedź? Bo 95 % nas nie. Możemy się domyślać, że rada osiedla się tam czasem spotyka, ale czy coś więcej? Co tam robią? Wiecie? Macie jakieś na ten temat informacje? Ktoś Wam mówi co się dzieje w pomieszczeniach rady osiedla?

Wiecie jakie aktywności są tam prowadzone? Jak rada wykorzystuje swój potencjał?

Wiecie jak są wydawane pieniądze z budżetu Rady Osiedla? Czy ktoś Wam przedstawił kiedykowiek jakiekolwiek rozliczenie?

I teraz PYTANIE ROKU: czy ktoś wie jakimi środkami z miasta dysponuje Rada Osiedla? Ile to jest pieniędzy? Co z tym robi rada? Jak to dzieli? Zagadka. Choć jak się poszuka w necie, to można się dowiedzieć, że 50 tysięcy rocznie każda rada ma w budżecie, a pozostałe środki, co najmniej drugie tyle, może otrzymać w formie uznaniowych grantów od Urzędu Miejskiego Wrocławia.

 

Chcemy to zmienić!

 

My (zwykli mieszkańcy osiedla) od lat nie mamy zielonego pojęcia co robi rada, bo rada jest, jaka zawsze była. Była od zawsze. Ta sama. 

Chcemy to zmienić, od razu, NATYCHMIAST! Chcemy wprowadzić wolontariat do pomieszczeń Rady, zorganizować odpowiedni klimat do integracji pokoleń. Mamy taką możliwość. Możemy znaleźć chętnych do nauki obsługi internetu dla seniorów, możemy zorganizować kółka zainetresowań dla dzieci. Możemy wszystko. Możemy to razem z Wami. Sami zrobimy, co się da, ale wsparcie jest konieczne, razem możemy nawet zorganizować  piknik ku chwale naszego osiedla. W parku, który powiększymy wspólnym wysiłkiem. 

 

Wszystko przed nami! Tylko zróbmy to razem! - Powodzenia!